Sztuka parzenia kawy według Breville

Sztuka parzenia kawy według Breville


Breville, producent wysokiej jakości sprzętów AGD, wprowadza do swojej oferty nowoczesny ekspres do kawy. Łączy on w sobie zaawansowane rozwiązania technologiczne z wyszukanym wzornictwem. Model Breville Barista Max tworzy cały zestaw najpopularniejszych rodzajów kaw - od espresso, przez cappuccino, po latte, czy inne napoje mleczne.

Breville Barista Max to kolbowy ekspres do kawy, który wyposażony jest w dwie unikatowe technologie. Wbudowany młynek Tap&Go™, posiada funkcję mielenia na żądanie z regulacją na 30 różnych poziomach. Stożkowe ostrza ze stali nierdzewnej, umożliwiają uzyskanie jednolitej grubości zmielonych ziaren kawy. Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie pokrętła Temp˚IQ Shot Control™, które wykorzystuje układ 3-drożny: • Technologia Thermoblock: zapewnia szybkie i stałe nagrzewanie wody w celu uzyskania optymalnej ekstrakcji oraz skutecznego spieniania mleka. Układ podgrzewa wodę tak, aby ta przepływając przez zmielone ziarna miała określoną temperaturę. • Regulator PID: monitoruje działanie ogrzewacza przepływowego (termoblocku) i steruje nim, aby woda podawana na ubite, zmielone ziarna kawy miała zawsze optymalną temperaturę. • Funkcja łagodnej preinfuzji: niewielka ilość wody jest delikatnie podawana na ubite, zmielone ziarna kawy przed właściwym strumieniem wody, aby uzyskać espresso o bogatszym aromacie bez goryczy i kwasowości.

Obsługa ekspresu Breville Barista Max jest niezwykle prosta i intuicyjna. Na panelu, oprócz przycisku włączania/wyłączania urządzenia, znajdują się dwa przyciski, odpowiadające za funkcję automatycznej regulacji pojemności. Do wyboru mamy pojedynczą (30 ml) lub podwójną (60 ml) porcję espresso, dzięki czemu odmierzana jest idealna objętość wody. Trzeci z przycisków dedykowany jest manualnej kontroli pojemności, która pozwala dostosować ilość wody do indywidualnych preferencji.

Głowica i kolba mają standardowy rozmiar używany przez baristów, czyli 58 mm średnicy. Umożliwia to bardziej równomierne rozłożenie zmielonych ziaren kawy, a przez to zrównoważoną ekstrakcję. Pompa wytwarza ciśnienie o wartości 15 barów, zaś pełnowymiarowa dysza wytwarza suchą parę dla osiągnięcia kremowej i jedwabistej tekstury mleka, tworząc z kawy prawdziwe dzieło sztuki. Zbiornik na wodę o pojemności 2.8 l pozwoli przygotować ponad 90 filiżanek wyjątkowego espresso. Producent nie zapomniał również o fanach kaw typu latte czy cappucino. W zestawie znajduje się dzbanek na mleko o pojemności 460 ml wykonany ze stali nierdzewnej. Doświadczeni bariści uważają, że temperatura filiżanki musi być zbliżona do temperatury kawy. Idąc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Breville Barista Max posiada strefę podgrzewania filiżanek, co czyni przygotowywaną kawę bardziej aromatyczną.

Ogromną zaletą ekspresu Breville Barista Max jest jego design, który nie tylko wyróżnia się na tle konkurencji, ale również nada wyjątkowy sznyt każdej kuchni. Prosta obudowa, panel sterowania na jednej płaszczyźnie i dysza podkreślająca minimalistyczne kształty ekspresu, nadają wyjątkowych walorów estetycznych. Dodatkowo Breville Barista Max to bardzo solidne urządzenie wykonane z odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej.

W zestawie oprócz ekspresu Breville Barista Max znajduje się: profesjonalna kolba o średnicy 58mm, ubijak do kawy, dzbanek do mleka, dwa filtry z pojedynczymi ściankami oraz akcesoria niezbędne do czyszczenia ekspresu.

Napisz komentarz

Wiadomość *
Imię *
Email *
Przepisz kod z obrazka *
 
 
* - pola obowiązkowe