Śniadanie: czy to najważniejszy posiłek w ciągu dnia?

Śniadanie: czy to najważniejszy posiłek w ciągu dnia?


Śniadanie przyspiesza metabolizm

szybkie śniadanie


Śniadanie przyspiesza metabolizm, pomagając spalać kalorie przez cały dzień. Daje również energię potrzebną do załatwiania spraw i pomaga skupić się w pracy lub w szkole. To tylko kilka powodów, dla których jest to najważniejszy posiłek dnia.

Kluczowym jest fakt, że pominięcie porannego posiłku może zaburzyć rytm postu i jedzenia. Po przebudzeniu poziom cukru we krwi, którego organizm potrzebuje, aby mięśnie i mózg pracowały jak najlepiej, jest zwykle niski. Śniadanie pomaga uzupełnić te niedobory.

Ciało otrzymuje paliwo z pożywienia, jeżeli nie dostarczysz mu wystarczającej ilości pożywienia możesz czuć się pozbawiony energii – i będziesz bardziej podatny na przejadanie się później, w ciągu dnia.

dietetyczne śniadani


Śniadanie daje również szansę na dostarczenie niektórych witamin i składników odżywczych, takiej jak nabiał, zboża i owoce. Jeśli go nie zjesz, prawdopodobnie nie otrzymasz wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm.

Wiele osób opuszcza poranny posiłek, ponieważ spieszą się do wyjścia. To błąd. Potrzebujesz coś zjeść jeszcze przed obiadem. Jeśli nie zjesz rano, później może dopaść Cię taki głód, że sięgniesz po niezdrowe przekąski.

Dzieci powinny zawsze zjeść śniadanie

co na śniadanieeSzczególnie ważne jest aby dzieci zjadły śniadanie. Choć często marudzą to ich organizm potrzebuje paliwa na aktywność podczas całego dnia.

Dzieciom, które nie jedzą rano, trudniej jest się skupić, a w szkole stają się bardziej zmęczone. Mogą być również marudne lub niespokojne.

Dzieci które nie zjedzą śniadania, mogą częściej domagać się niezdrowych przekąsek w ciągu dnia. A przecież śniadanie nie musi być nudne! Zdrowe, kolorowe gofry na pewno przypadną do gustu najmłodszym.

Koktajl lub pożywna kanapka

zdrowe śniadanie


Śniadanie nie musi być obfite, ważne aby zjeść coś pożywnego, najlepiej w ciągu godziny od przebudzenia. Zdrowy koktajl czy kanapka z warzywami będą dobrym rozwiązaniem.

Spróbuj pełnoziarnistych płatków zbożowych, niskotłuszczowego mleka i owoców w formie pożywnej owsianki, do tego pyszna kawa, a poranek stanie się przyjemny i zyskasz energię do działania na resztę dnia.

Napisz komentarz

Wiadomość *
Imię *
Email *
Przepisz kod z obrazka *
 
 
* - pola obowiązkowe